Spotkanie z dietetykiem w ramach programu „Trzymaj Formę”

W ramach programu „ Trzymaj Formę” w dniu 27.11.2018r odbyły się warsztaty z dietetykiem pt.” „ Zasady racjonalnego odżywiania”. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy 5 oraz klasa 7a wraz z nauczycielami.

Gościliśmy dietetyk Pani Ilonę Śmiechowicz, która przedstawiła nam zasady racjonalnego odżywiania, przeprowadziła pogadankę oraz zaprezentowała uczniom co powinniśmy dostarczać codziennie naszemu organizmowi, a czego stanowczo zaprzestać. Dowiedzieliśmy się o składzie różnych produktów spożywczych , na co powinniśmy zwracać uwagę. Następnie uczniowie wykonali swoją własną piramidę żywieniową. Każdy z osobna miał możliwość skonsultowania z Panią dietetyk swojej piramidy.

Lekcja o zdrowym odżywianiu dała uczniom dużo refleksji na temat tego co jedzą. Poruszony został również temat jak ważna jest aktywność ruchowa w naszym życiu.

Organizatorzy: p. Ławska, p. Rozpończyk

mgr Elżbieta Kudaj
Wicedyrektor ZSP nr 9 w Bełchatowie (oddziały gimn...
mgr Elżbieta Kudaj